Την Παρασκευή 09 Φεβρουαρίου 2024, πραγματοποιήθηκαν οι τελετές ορκωμοσίας των Νεοσύλλεκτων Οπλιτών Θητείας της 2024 Α΄ ΕΣΣΟ.
Τα Παιδιά της Ελλάδος της 2024 Α΄ ΕΣΣΟ προσήλθαν για Κατάταξη στις Τάξεις του Στρατεύματος ,ορκίστηκαν Πίστη στο Θεό και την Πατρίδα …Εν αντιθέσει με τους φυγόστρατους και τους ανυπότακτους που είναι πλέον χιλιάδες
![](https://veteranos.gr/wp-content/uploads/2024/02/17075003811459377593dji_0469-1024x576.jpg)
Οι τελετές ορκωμοσίας πραγματοποιήθηκαν παρουσία Ανωτάτων Αξιωματικών του Στρατού Ξηράς ως εκπρόσωποι του Αρχηγού του Γενικού Επιτελείου Στρατού Αντιστράτηγου Γεωργίου Κωστίδη, πολιτειακών και θρησκευτικών αρχών καθώς επίσης και συγγενών των Οπλιτών.