Πάρτυ των Τούρκικων Κατασκοπευτικών Ναυτικής Συνεργασίας τα γνωστά CN-235 που έχουν καταγράψει τα πάντα στο Αιγαίο απο φυλάκια ,βραχονησίδες ,ακόμη και αλλαγές Φρουρών είχαμε και σήμερα στο Αιγαίο …Όπου τα CN-235 προέβησαν σε 30 Παραβιάσεις σε ενα σύνολο των 43 !!! (Άντε να τα εκατοστήσουμε)
Ακόμη είχαμε και δύο σχηματισμούς σε σύνολο 4 Μαχητικών εκ των οποίων τα δύο Οπλισμένα , να προβαίνουν σε 13 Παραβιάσεις και 6 Παραβάσεις !
Ευτυχώς που έχουμε σύμφωνα με την διεθνή κατάταξη τους Καλύτερους μεταξύ ίσων Χειριστών στον Κόσμο …Φανταστείτε να μην τους είχαμε κιόλας!
![](http://veteranos.gr/wp-content/uploads/2017/09/p-3-orion-1-1024x768.jpg)
Αλήθεια μια ερώτηση στους Υπεύθυνους της ΕΑΒ και στο ΥΠΕΘΑ εκείνα τα ρημάδια τα P-3 orion του ΠΝ που έπεσε και η σχετική προκαταβολή στον βαρέλι χωρίς πάτο της ΕΑΒ, υπάρχει περίπτωση να τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα ; (Χλωμό το βλέπω)!
Κατά άλλα θα καθόμαστε να μετράμε τις τσάρκες που θα κάνουν οι Τούρκοι στο Αιγαίο πάνω-κάτω την μια με Κατασκοπευτικά ,την άλλη με Μαχητικά ….Βρε που καταντήσαμε !